TransferWise návod krok za krokem

TransferWise návod krok za krokem

Převedení vámi požadované částky je opravdu jednoduché, rozhraní TransferWise Vás postupně navádí k jednotlivým krokům. Zde najdete podrobný návod, jak provést platbu přes službu TransferWise. (Data uvedená na snímcích obrazovek níže jsou pouze ukázkové.)

1. Nejdříve je potřeba se zaregistrovat na stránku TransferWise pomocí tlačítka SIGN UP. Pokud již máte vytvoření účet, můžete se přihlásit pomocí tlačítka LOGIN a pokračujte na bod č.3 tohoto návodu.

2. Pro registraci uživatele je potřeba zadat platný email a heslo a kliknout na tlačítko SIGN UP. Je možné se také přihlásit pomocí Google či Facebooku.

3. Po přihlášení ke svému účtu klikněte na tlačítko SEND MONEY, které Vás přesměruje na stránku pro odeslání částky.

4. Na další stránce vyplníte požadované částky. Při zadání odchozí částky se automaticky vypočítá částka přijatá a opačně dle aktuálního kurzu (Exchange rate). Mimo to můžete také zkontrolovat účtovaný poplatek (TransferWise fee). Platbu potvrdíme tlačítkem CONTINUE.
a. Měna odchozí platby
b. Měna příchozí platby
c. Uzamčení přesné příchozí částky – Tím se zajistí přepočítání odchozí částky při změně kurzu, tak aby byla příchozí částka zachována.

5. Dále vyberte, zda jedná se o odeslání platby z osobního účetu (Personal) či z firemního účtu (Business).

6. Pro zasílání peněz z osobního účtu je nutné vyplnit osobní údaje klienta. Jedná se o jméno (First name), příjmení (Last name), datum narození (Date of birth), telefonní číslo (Phone) - zde vyberete telefonní předvolbu dané země z nabízeného seznamu. Dále vyplňte adresu (Address) včetně města (City) a poštovního směrovacího čísla (Postal code). Po vyplnění je třeba kliknout na tlačítko CONTINUE, čímž se posunete k dalšímu kroku.

7. Ve třetím kroku je potřeba vybrat komu peníze zasíláte. Můžete je zasílat sobě samému (Myself) nebo někomu jinému (Someone else) či firmě (Business).

8. Při zasílání platby někomu jinému je třeba vyplnit email a jméno příjemce, případně IBAN (= číslo účtu v mezinárodním formátu). Pokud IBAN neznáte, odškrtněte I KNOW THEIR BANK DETAILS. V tom případě bude služba TransferWise kontaktovat příjemce sama s informací, že mu posíláte peníze, a vyzve jej k tomu, aby sám zadal číslo bankovního účtu, kam si přeje peníze vložit. Pro odsouhlasení zadaných údajů stiskněte tlačítko CONFIRM.

9. Nyní si zkontrolujte údaje pro příchozí a odchozí platby. Je také možné připsat poznámku k dané platbě. Pokud všechny údaje souhlasí, pokračujte stiskem tlačítka CONFIRM.

10. Na další stránce lze zvolit způsob platby. Na výběr je možnost platit debetní kartou (Debit card), kreditní kartou (Credit card) či bankovním převodem (Bank transfer).

11. V případě volby kreditní či debetní kartou je nutné vyplnit požadované údaje o kartě. Jedná se o číslo karty (Card number), datum platnosti karty (Expiration date) a kódu CVC/CVV. Na této stránce také lze změnit adresu odesílatele. Klikem na tlačítko PAY bude uvedená částka odeslána na účet TransferWise.

12. Při volbě převedení peněz na účet se zobrazí české číslo účtu Transferwise, na který máte peníze odeslat ze své banky (Account number) a variabilní symbol (Use this reference). Používejte vždy údaje pro Vámi realizovanou transakci, tyto údaje jsou pouze vzorové. Jakmile provedete platbu z Vaší banky stačí pouze kliknout na tlačítko I´VE SENT THE MONEY TO TRANSFERWISE, čímž transakci potvrdíte.

Při bankovním převodu trvá připsání peněz na účet TransferWise jeden pracovní den. Další pracovní den pak obvykle trvá připsání na cílový zahraniční účet v zahraniční měně.

13. Pokud bankovní převod nebo platba kartou proběhla v pořádku, budete přesměrováni na poslední stránku, kde vidíte, kdy peníze dorazí na účet příjemce.

O průběhu transakce jste také průběžné informováni emailem.

Akce: První převod TransferWise zdarma >