Jak funguje TransferWise?

Jak funguje TransferWise?

Celá služba funguje na principu Peer-to-Peer, kdy je ke každé transakci od jednoho klienta (např. EUR na CZK) v systému nalezena a přiřazena opačná transakce od jiného klienta nebo klientů (CZK na EUR) ve stejné hodnotě. Dojde tak k „virtuální transakci“, při které ve skutečnosti TransferWise pouze platbu odešle ze svého lokálního účtu v zemi příjemce. Tato platba trvá 3-4 dny, ale ve většině případů jsou peníze adresátovi připsány do dvou dnů.

Dle naší zkušenosti s převodem z CZK na EUR při platbě odeslané v neděli, došlo k přijetí platby v pondělí a v úterý byla platba v cílové zemi. Celá transakce tedy trvala dva dny v rámci zemí Evropy.

Výhodou je přehled o celém procesu, díky tomu, že Vás TransferWise o každém kroku informuje na emailem.

Jak funguje TransferWise?

Princip tedy spočívá v tom, že vy posílate platbu na český účet TransferWise a příjemce obdrží platbu z účtu TransferWise v dané zemi v lokální měně. Vypořádání plateb řeší TransferWise v rámci svého systému. Proto není platba zatížena nevýhodnými poplatky a kurzy bank.

Je to bezpečné?

Ano! TransferWise opakovaně využívame nejenom my, ale na Na webu TrustPilot má TransferWise hodnocení 9.5 z 10 na základě desítek tisíc recenzí z celého světa. Zde naleznete vybrané recenze českých a slovenských uživatelů.

Jaký je poplatek za TransferWise?

Poplatek je 0,7% z převedené částky. U částek do 6.000 Kč je fixní poplatek 42 Kč. Detaily poplatků a srovnání s bankovním převody naleznete zde.

V rámci akce můžete získat první převod do 250 liber zcela bez poplatků.

Akce: První převod TransferWise zdarma >